První zde uvedené datum je den jejich instalace, kdy se stali plnoprávnými členy metropolitní kapituly. Druhý údaj označuje den, kdy jejich aktivní členství v kapitule skončilo, zpravidla den úmrtí nebo rezignace, u diecézních biskupů den, kdy převzali péči o svěřenou diecézi. Biskupové jsou zde hned za číslem označeni křížkem.

Pozn.:
Kanovníci s pořadovými čísly 896, 897, 898, 900, 901 a 908 zemřeli před rokem 1900.

Při pořizování portrétů se nepodařilo objevit obrázky stejné kvality, pro některé zde zařazené portréty bylo nutno použít jen výřez ze skupinové fotografie.


Znaky v podobě tří modrých šipek na konci každého řádku, jsou aktivovány jako odkazy na informace o jednotlivých osobách. Pro každou zde uvedenou skupinou svatovítských kanovníků je na konci zařazena fotogalerie jejich portrétů.


         
Členové kapituly v roce 1900 ▼  Fotogalerie 
         
895. Hora Antonín 30.04.1871-15.05.1906  >>>
899. Hrádek František Seraf., ThDr. 17.05.1874 -08.06.1903 >>>
902. Hornsteiner Michael  14.10.1883 -07.03.1902 >>>
903. X Krásl František Borg., ThDr. 20.04.1884 -27.07.1907 >>>
904. X Frind Wenzel, ThDr. 04.05.1890 -02.08.1932 >>>
905. X Brusák František Xav. 14.12.1890 -05.04.1918 >>>
906.   Sharworth Florian 14.12.1890 -28.04.1904 >>>
907. X Sedlák Jan Nep., ThDr. 16.08.1891 -30.09.1930 >>>
909.   Marek Jan Křtitel, ThDr. 01.05.1892 -18.09.1913 >>>
910.   Binder Josef 28.03.1897 -08.10.1911 >>>
911. X Doubrava Josef, ThDr. 06.02.1898 -12.07.1903 >>>
912.   Manlik Wenzel 09.04.1899 -02.03.1921 >>>
         
         
Instalovaní v letech 1900-1918 ▼  Fotogalerie
         
913. Tumpach Josef, ThDr.  20.07.1902-20.11.1916  >>> 
914. Shuster Karel, ThDr.  13.04.1904-19.10.1927  >>> 
915  X Podlaha Antonín, ThDr.  13.04.1904-14.02.1932  >>> 
916. X Glosauer Jiří 20.11.1904-09.06.1926  >>> 
917. X Kašpar Karel Borom., ThDr. JUDr.  07.04.1907-27.06.1921  >>> 
918. Grimmer Antonín, ThDr.  29.03.1908-12.05.1926  >>> 
919  X Pícha Mořic, ThDr. 17.03.1912-06.12.1931  >>> 
920. Franz Antonín  17.05.1914-28.07.1953  >>> 
921. Soukup Josef, ThDr.  22.04.1917-21.12.1946 >>> 
         
    Instalovaní v letech 1918-1950   ▼  Fotogalerie
         
922.   Hrubík František, ThDr. 01.01.1922-15.10.1928 >>>
923.   Hanuš Josef, ThDr. 09.10.1921-20.04.1928  >>>
924. X Eltschkner Antonín, ThDr. 01.01.1927-22.02.1961 >>>
925.   Distler Michael, ThDr. 01.01.1927-28.09.1927 >>>
926.   Grüner Josef, ThDr. 01.01.1927-12.12.1943 >>>
927. X Reminger Jan, ThDr. 29.06.1928-21.05.1959 >>>
928.   Čihák Josef, PhDr. ThDr. 06.09.1928-18.02.1960 >>>
929.   Opatrný Bohumil, ThDr. 16.09.1928-20.05.1964 >>>
930.   Švec Otakar, ThDr. 01.04.1929-29.05.1968 >>>
931.   Bořek-Dohalský Antonín, ThDr. 12.04.1931-03.09.1942 >>>
932.   Kulač Jaroslav, ThDr. 06.11.1932-25.08.1970 >>>
933.   Stanovský Otto,ThDr. 21.10.1934-05.12.1945 >>>
934.   Gebert Antonín, ThDr. 21.10.1934-18.05.1942 >>>
       
         
    Instalovaní v letech 1950-1989   ▼  Fotogalerie 
         
935.   Kubík Josef, ThDr. 03.03.1951-09.08.1968  >>> 
936.   Stehlík Antonín 03.03.1951-01.10.1972 >>> 
937.   Novák Osvald 03.03.1951-04.07.1971 >>> 
938.   Kotalík František, ThDr. 03.03.1951-21.09.1993 >>> 
939.   Opatrný Jan, ThDr. 23.04.1955-07.12.1968 >>> 
940.   Vaněk František, ThDr. 05.06.1969-20.09.1986 >>> 
941.   Olšar Karel 15.05.1972-02.09.1978 >>> 
942.   Vlček Miroslav 15.05.1972-19.08.1990 >>> 
943.   Kořínek Václav 01.11.1973-30.01.2007 >>> 
944. X  Lebeda Jan 06.04.1980-05.11.1991 >>> 
945. X  Liška Antonín, ThDr. 01.06.1987-28.08.1991 >>> 
946.   Riant Karel 01.06.1987-03.02.2001 >>> 
       
         
    Instalovaní v letech 1990-2000    Fotogalerie 
         
947.   Matějka Jan, ThDr. 16.09.1990-  >>>
948. X  Škarvada Jaroslav 14.11.1991- 14.06.2010 >>>
949. X  Radkovský František 20.11.1991- 31.05.1993 >>>
950.   Kolář Bohumil, ThLic. 01.08.1992- 16.01.2010 >>>
951.   Svoboda Jiří, ThDr. IC.D. 01.08.1992- 05.04.2016 >>>
952. X  Lobkowicz František O.Praem. 15.08.1992- 30.05.1996 >>>
953.   Skoblík Jiří, ThDr. 23.08.1993- 12.03.2010 >>>
954. X  Malý Václav 15.12.1996-  >>>
955. X  Paďour Jiří OFMCap. 25.10.1998- 23.02.2001 >>>
         
         
    Instalovaní po roce 2000    Fotogalerie 
         
956.   Slavík Michael, ThDr. 15.04.2001 -  >>>
957.   Vágner Miroslav 01.07.2001 -17.04.2010 >>>
958. X  Herbst Karel SDB 25.03.2007 -  >>>
959.   Kučera Pavel 08.07.2007 -13.03.2010 >>>
960.   Gerndt Jan 15.06.2010 -31.12.2015 >>>
961.   Pávek Ondřej, ICLic. 15.06.2010 -  >>>
962.   Kelnar Vladimír 05.02.2012 -  >>>
963.   Roule Tomáš 05.02.2012 -  >>>
964. Eliáš Vojtěch 28.06.2015 >>>
965. X Wasserbauer Zdenek, Th.D. 28.06.2015 -   >>> 
966.    Balík Jan, ThDr. Ph.D. 30.04.2017 - >>>
         

 

<     Zpět



 

Fotogalerie členů kapituly v roce 1900.

 

Fotogalerie členů kapituly instalovaných v letech 1900 - 1918.

Fotogalerie členů kapituly instalovaných v letech 1918 - 1950

Fotogalerie členů kapituly instalovaných v letech 1950 - 1989

Fotogalerie členů kapituly instalovaných v letech 1990 - 2000

Fotogalerie členů kapituly instalovaných po roce 2000